עיתון השקמהחזרה לאתר
ארכיון עיתוני המערכת > ראשון לציון מערב >

ראשון לציון מערב גיליון 1400 - 01.01.2014


חדשות השבוע בעיתון השקמה

"הילדים שלנו לא צריכים לראות ולשמוע הכל"

תלונות של הורים: "הכניסה למרפאת הנוער בבית החולים אברבנאל היא רק מהשער הראשי, שם שוהים רבים מהמאושפזים. ילדים רבים מוותרים על הטיפול כדי לא לחוות מעבר לא נעים שם. בנוסף, שעות הפעילות של המרפאה קצרות ולא מספקות".

סטירת לח"י (2)

תלונות תושבי רחובות אצ"ל ולח"י נמשכות, והפעם: "ביציאה מרחוב הלח"י לרחוב המצודה, יש סכנה ממשית לתאונות דרכים".

בצהרי היום

שני אירועים של פשיעה חמורה התרחשו דווקא בשעות היום. המשטרה מעניקים קדימות לאירועי תקיפת נשים שהתרחשו לאחרונה.

הפרטים הקטנים והחשובים

תושבי רחוב החי"ל, מתלוננים: "ברחוב יש מצוקת חנייה קשה. אנו נאלצים להחנות את רכבינו על המדרכות וסופגים דוחות. בנוסף, הרחוב מוזנח וללא תאורה". העירייה: "הבעיות מוכרות ומתבצעת אכיפה רצינית".

הו מאמא!

דבי גרואר היא אחת משחקניות הכדורשת של נווה ארזים חולון. בראיון עם כתבת "השקמה", היא מספרת על קבוצתה, "הלביאות": "בזכות המשחק החברתי, הבנות והתחרות, קל לי אישית להתמיד בפעילות ספורטיבית".

במלאת עשר שנים

מפעל ההנצחה של חלל צה"ל סמל דורון לב, מתמקד בתוכנת הסטטיסטיקה בכדורסל, אותה טיפח וקידם. השבוע, התקיים אירוע כדורסל נוסף לזכרו.

דקירה בגלל תפוז

כן, לא טעינו. שני צעירים ששהו בדירת חברם רבו מי יאכל את התפוז הבודד. זה הסתיים בסכין שננעצה בחזה של החבר שהעז ואכל את התפוז......

גדר סוגרת על ברז הכיבוי

שיפוץ גינת השעשועים בנווה רמז הופסק. תושבי הסביבה: "בלי סיבה נראית לעין". בנוסף, ברז הכיבוי שהותקן בגינה הוקף (משום מה...) בגדר. העירייה: "העבודה התעכבה לצערנו. בימים הקרובים יותקנו המתקנים ויושלם השיפוץ". 

אדוני היו"ר

נעים מאוד: טל שחר ידידיה הוא היו"ר החדש של מועצת הנוער העירונית.

תלוי את מי שואלים

תושבי רחוב הרמן שטרוק, מתלוננים: הרחוב מלוכלך ומוזנח, שורץ עכברים וחולדות". לעירייה לא ברור על מה הם מדברים: "הרחוב מנוקה בקביעות".

אמא יקרה לי

"איך מרגישים כשאימא ואבא רבים?" זה נושא ספר הילדים החדש "פאני הצוחקת", של מיכל שגיא ובתה המאיירת, אלה.

אל תשליכני

במסגרת חודש הקשיש הבינלאומי, קיים סניף הביטוח הלאומי בחולון יום פתוח בנושא. ההיענות הייתה מרשימה.

ירוק בעיניים

פלסטיק "ירוק"? איציק מזרחי, הבעלים של רשת "מיטב" לכלים חד – פעמיים ואקולוגים: "אני נלחם למען איכות הסביבה על ידי שימוש בחומרים ידידותיים".

עיר גנים

בשורה לילדי הגנים והוריהם: 14 כיתות גן יתווספו לגנים הקיימים בעיר. בניית ארבע מהן תסתיים בינואר – פברואר, ועשר הנוספות – עד פתיחת שנת הלימודים הבאה.

בין שתי ערים

בקרוב יחל שלב ב' של העבודות לחיבור טיילות בת ים וראשון לציון. העלות הכוללת: כשבעה מיליון שקל, והסיום? בעוד כשנה וחצי.

העולם שייך לגמלאים

קבוצות הגמלאים של טניס השולחן והפטנק זכו באליפויות הארציות . מי אמר שהעולם שייך לצעירים?

מפנים ובונים

פינוי – בינוי בכ"ט בנובמבר: 224 דירות בנות שלושה חדרים ישנות ייהרסו, לטובת הקמת עשרה בנייני מגורים שיכללו כ – 950 דירות. העלות הכוללת: למעלה ממיליארד שקלים.

יצאו מחוזקים

בכנס מרכז יה"ל בעיר, השתתפו רבים, שסיכמו: "הרגשנו פרגון, אהבה, ותמיכה, מה שלא כולם יכולים להרשות לעצמם ביום יום".

בדרך לשני מיליארד

אושר תקציב העירייה לשנת 2014: כמיליארד וחצי שקלים שיושקעו בעיקר בחינוך, רווחה, נוער ואיכות הסביבה.

ארץ הצבי

בלעדי ל"השקמה": סיפורו של צבי פוסיצ'לסקי, הרוקח הראשון במושבה, נחשף באחרונה במסגרת פרויקט "אלבום המשפחות". הפרויקט של מוזיאון ראשון לציון, מתעד את המשפחות הוותיקות בעיר החל משנתה הראשונה 1882. הנינה דניס הגיעה ארצה במיוחד להוסיף פרטים.

ראשונים תמיד אנחנו

לראשונה בראשון לציון: מתנדבים לוחמי אש, "יחידת ראשונים", שלוחמיה יאיישו בקיץ תחנת משנה. המטרה: תגובה מהירה לדליקות ואירועי חירום.

תבואו, תצאו גדולים

סבה בנה רהיטים במוזיאון ראשון לציון, וכיום היא "בונה" אנשים בדיוק באותו המקום. נעמי זלנציגר במופע יחיד ב – 8 לינואר (20:30) במוזיאון.

מדורי השבוע במקומון השקמה

שולחן עורך -   גיליון מס' 1400, והמקלדת עדיין נטויה: היום יום הולדת; רשת מקומוני "השקמה" מציינת 1400 גיליונות ביותר מ – 30 שנה. מתנת יום ההולדת שלנו; ממשיכים לעבוד ולהתמיד, יחד איתכם.  

חוקר פרטי – מורה לחיים? במקרה הזה, ממש לא. תלמידי הישיבה החלו להתנהג בצורה מוזרה, ההורים דאגו, והסיבה התגלתה אחרי שמצלמה נסתרת הוצבה בחדריהם.

אוכל -  והעיקר? בשר: מסעדת המיטבול בראשון לציון, מציגה תפריט חורף; בוצ'ר וסינטה (פילה או אנטריקוט) עם מרק עגבניות, בצל וירקות. וטיפים של השף.   

פרשת השבוע -  : זמן הדלקת המשואות: "החודש הזה לכם ראש חודשים". בית הדין הוא שקובע מתי יחול ראש חודש. פרשת "בוא".

לידה – ויהי אור: לאור בת השלוש שמחכה בבית, הביאה אמא תאומים חדשים.

מטפלת אלטרנטיבית – תרד במשקל, תפסיק לגמגם: חשבתם פעם שיכולה להיות התניה בין רצף הדיבור למשקל הגוף? לא? תחשבו שוב.

משפט -  אמא גנובה: הסתרת כל האמת מבית המשפט, עלולה לעלות ביוקר. הכי ביוקר.

מגזין – שתישאר צעיר לנצח; הבית שנסב כולו סביב הכדוריד, הפספוס האירופאי והנאמנות חסרת הפשרות להפועל ראשון לציון. כל אלה מגדירים במידה רבה את שיאן השערים בכדוריד הישראלי בכל הזמנים, עידן מיימון. בעיצומה של העונה ה- 22 שלו, כתבת "השקמה" מאי זכאי יצאה לפגוש שחקן בן 39, וחזרה עם תובנה עיקרית אחת; הגיל הוא בעצם רק מספר בן שתי ספרות. אגב, לא משנה בכלל מה הן.

 

 

פרסום מודעות | פלאיירים | הפצה | שילוט לעסק ולרכב | קטלוגים | עיצוב לוגו | מיתוג מוצרים | דיוור ישיר | אינסרטים | כרטיסי ביקור | ניירת משרדית | רול אפ | מדבקות | חוברות וספרים | עלונים וכרזות | הדפסת משי | הדפסות על מוצרים | תוויות וטיקטים | כתבות תדמית ועוד ...
ראשונים-גם-באונליין חולון ראשונים-גם-באונליין ראשון לציון ראשונים-גם-באונליין בת ים ראשונים-גם-באונליין אפליקציה