עיתון השקמהחזרה לאתר
ארכיון עיתוני המערכת > ראשון לציון מערב >

ראשון לציון מערב גיליון 1439 - 06.10.2014

חדשות השבוע בעיתון השקמה

"תגידו לנו: איך אפשר לחיות ככה?"

תושבים בחולון ובת ים ממשיכים להתלונן: מצב הפשע מפחיד מאוד, אנו שומעים ונוכחים באירועי רצח ואירועים קשים אחרים, וחוששים מאוד לביטחוננו האישי. הגיע הזמן לשים לזה סוף". מערכת "השקמה" סוקרת את המצב הלא נעים. מפקד מרחב איילון: "נפעל בנחישות בכל מקרה של אלימות".

כרם בניה

חלל צה"ל בניה רובל בן העיר חולון, יונצח בקריאת כרם ענבים על שמו.

גם עסקים, גם חברות

פורום נשות העסקים של חולון חידש את פעילותו. גלי שמיר, מנחת הפורום, מדווחת מהשטח.

זה לא אנחנו, הם אשמים

תושבי רחוב העלייה השנייה: "מידי שבוע פורצים מי הביוב ומציפים את הרחוב. אנו סובלים מהריח הנורא, הלכלוך, והסכנה הבריאותית. פניותינו לעירייה ולתאגיד מי שקמה, לא מועילות". העירייה ותאגיד מי שקמה מגיבים.

אולי תסללו מחדש?

תושבי רחוב אהוד מנור, מתלוננים: "יש צורך לסלול את הכביש מחדש ולהתאימו לגובה המדרכה".

שי לחג לעדי

באירוע של משטרת מרחב איילון לקראת החג, הוענקה דרגת רב פקד לקצין עדי ברקוביץ', בזכות עבודתו המסורה שהובילה לפענוחים רבים.

בראי האמנות

תערוכה בינלאומית me, mirrorme תוצג בגלריית חוף הריביירה בת ים ממחר ה – 2 באוקטובר למשך חודש.  בתערוכה, יצירותיהם של 15 אמנים מרחבי העולם. הכניסה חופשית.

שלא נצטרך, אבל

מנהל אגף המיון בוולפסון, ד"ר משה שריסט, סקר בפני מתנדבי רוטרי את השיפורים בעבודת המיון.

סוכות, אבל מסוכנות!

רגע לפני סוכות – העירייה בפנייה לתושבים: הימנעו מבניית סוכות גבוהות על עמודים, שנבנות בצמוד לדירות מגורים. הן גם מסוכנות בטיחותית וגם נוגדות את החוק.

 

 

לא נשארים בסוכה

מוזיאון הילדים הישראלי חולון, מציע פעילויות מהנות לכל בני המשפחה במהלך ימי חג הסוכות, ובניהן: "מה זה מצחיק", תערוכה חדשה במרכז "בגובה העיניים", והפנינג "עמים ותרבויות" – פעילות ייחודית לילדים ולכל המשפחה.

מנציחים את גל

קבוצת הנערים של הפועל יונט חולון בכדורסל, תיקרא על שמו של חלל מבצע "צוק איתן", גל בסון ז"ל, ששיחק בקבוצת הנוער של האגודה והיה מאוהדיה.

קלון על לחיאני, בחירות בקרוב

שלומי לחיאני נאלץ להודות בפלילים * התוצאה: עבודות שירות, קנס גבוה והרחקה מהחיים הפוליטיים * המשמעות: בת ים הולכת בקרוב לבחירות * "השקמה" מגיש: הדרמה הפוליטית שהייתה, וזו שעוד צפויה.

מי חונה ליד הבית שלי?

תושבי רחוב סוקולוב מתלוננים: "יש מצוקת חנייה חמורה ברחוב, והיא מאלצת לחנות את הרכבים שלנו ברחובות מרוחקים". העירייה: "מחפשים פתרונות".

איזה יופי!

בית הספר הראל עבר שיפוץ מקיף, שאת תוצאותיו ראו בטקס חגיגי בו נכחו בכירי העירייה, הורים ותלמידים.

בין שתי ערים

בת ים, וראשון לציון. החל השלב האחרון בחיבור הטיילת בניהן, מכיוון בת ים. ראש העיר בפועל, יוסי בכר: " העבודות מתקדמות על פי לוח הזמנים המתוכנן. בקרוב מאוד, נוכל לטייל סמוך לים באווירה מיוחדת ואטרקטיבית".

להרגיש את החג

ביוזמת המועצה הדתית בת ים: "שוק ארבעת המינים" לפני חג הסוכות, במהלכו יוקמו דוכנים ויימכרו ארבעת המינים במחירים שווים לכל כיס.

חניון יש, כניסה אין

הורים לילדים בבית הספר ויתקין, מתלוננים: "בכניסה הראשית לבית הספר הוכשר חניון, אך הוצב מחסום. כתוצאה מכך, לא ניתן להיכנס עם כלי הרכב ולהוריד בבטחה את ילדינו". העירייה: "רק מורשים יכולים להיכנס".

"פתאום נחת לנו נשר בחצר"

תקופת הנדידה של הציפורים זימנה לשתי משפחות בעיר היכרות קרובה מאוד עם שני דורסים מסוג איית צרעים (עייט), שנחתו אצלם בחצר. בשירות הווטרינרי מרגיעם: "הם אינם מסוכנים".

עיר היין "מדברת" תרבות

למעלה מ – 100 אמנים, הרכבים ומוסיקאים, ישתתפו בפסטיבל המוסיקה של ראשון לציון: חול המועד סוכות, 9-14 באוקטובר.

 

צאי אל החלון

תושבי רחוב הנורית, מתלוננים: "אנו חיים בתוך יער. העצים בשכונה לא נגזמים, גדלים למימדים עצומים ומגיעים עד חלונות ביתנו". העירייה: "בדקנו, והיכן שנדרש, טיפלנו".

לרקוד עם כוכבים

החוג "כוכבים בתנועה" לילדים עם צרכים מיוחדים, פותח קבוצה חדשה המיועדת לאחים ולאחיות שלהם. המטרה? הכרת רגשות אח או אחות לילד עם צרכים מיוחדים.

מדורי השבוע במקומון השקמה

גמר חתימה טובה–  "כי ביום הזה יכפר עליכם": כשחותמים שנה אחת, מתחילים לכתוב את הבאה אחריה. מה יש בידינו לעשות כדי להיחתם לחיים טובים?

תושב השבוע – החזון של שרון: תושבת השבוע של "השקמה", שרון אלכסנדר, בת לאב רופא ואם שהיא אחות, נמשכה עוד מילדותה לרפואה, וכיום – היא מטפלת אלטרנטיבית.

תושב השבוע – ר – ח – ב – ת הריקודים: יפעת הדר, תושבת השבוע של "השקמה" היא מעצבת גרפית ומדריכת כושר וזומבה מוסמכת.

מורה השבוע –  מורה אהובה: אהובה שרר, המורה של "השקמה" השבוע, היא מנהלת בית הספר רביבים.

מגזין –"אנו מקבלים הרבה יותר ממה שאנו מעניקים": כן, זו התחושה אצל שוטרי מרחב איילון שכבר כמה חודשים מאמצים ניצולי שואה. זה כולל אירוח לחברה, שיחות ארוכות, סיוע בכל הדרוש לתיקון או שיפוץ בדירה, קניות, ביגוד, וכל הנדרש. כאשר לא היה כסף לרכוש לאחת הניצולות משקפיים, פעלו השוטרים מיידית והיא קיבלה זוג חדש.  כתב "השקמה" מספר על פרויקט מעורר התפעלות של סיוע לזולת.

מגזין -  שנינו ביחד: בני זוג שעובדים בעסק משותף? כן בהחלט. כתבת "השקמה" מצאה את ניסים ודנה הנשואים, ואת אלירן וסילביה, דוגמאות מצוינות של שילוב זוגי בעבודה, עם הצלחות מרשימות. שני זוגות שטוב להם יחד. כל הזמן.

פרשת השבוע – אבינו מלכינו: יום הכיפורים, וכולנו, אפופי אווירת קדושה, מבקשים חתימה טובה.

לידה-   שי לשנה החדשה: אחרי הריון "קל יחסית " ובסיומו של ניתוח קיסרי, ילדה גלית בת בכורה.   

תרבות – מבולבלת ומופתעת: 'מיתה טובה' הסרט שמטפל בהומור שחור מופלא בנושאי הזקנה, החולי והמוות, וגם – באהבה, חברות ופרידה. קרן זוהר צפתה, נבהלה והתרגשה.

אוכל – בדאלק נאנא: גלי שמיר, כתבת "השקמה", מכניסה אתכם לקודש הקודשים: המטבח העיראקי של אמא שלה, שרה. הקובות שמתבשלות לאיטן בכל מיני צבעים, טעמים, גדלים ורטבים. איך אומר חיים כהן? תתחילו לבשל.

 

 

פרסום מודעות | פלאיירים | הפצה | שילוט לעסק ולרכב | קטלוגים | עיצוב לוגו | מיתוג מוצרים | דיוור ישיר | אינסרטים | כרטיסי ביקור | ניירת משרדית | רול אפ | מדבקות | חוברות וספרים | עלונים וכרזות | הדפסת משי | הדפסות על מוצרים | תוויות וטיקטים | כתבות תדמית ועוד ...
ראשונים-גם-באונליין חולון ראשונים-גם-באונליין ראשון לציון ראשונים-גם-באונליין בת ים ראשונים-גם-באונליין אפליקציה