עיתון השקמהחזרה לאתר
ארכיון עיתוני המערכת > השקמה למהדרין >

השקמה למהדרין גיליון 1482 - 19.08.2015

דבר העורך : מאת הרב אלון חאמי שליט"א

פרשת השבוע 'שופטים ושוטרים' מלמדת אותנו להיות כל הזמן שופטים ושוטרים על אברינו לבל נחטא בהם ח"ו. ולכן נתן הקב"ה לעיניים ולאוזניים וגם לפה – שערים. מדוע "השומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו" ? סיפור אישי וגם מדרש מעניין ייתן לקורא רענון בשמירת הלשון (עמוד 8)

 

חדשות: יבכו השרפה אשר שרף ד'

שקעה החמה באמצע היום, וחשכה גדולה נפלה על העיר בת-ים וסביבותיה, בעת קבלת ההודעה המרה על הסתלקותו של הרב הראשי לבת-ים, הגאון הגדול הרב יוסף בר שלום זצק"ל, מי ייתן לנו תמורתו, חבל על דאבדין ולא משתכחין. סיקור סביב ההספדים והלוויה.

 

חדשות: בין הזמנים הסתיים- פעילות חינוכית לילדי שכונת תל גיבורים

תלמידי בין הזמנים, למדו במשך שבועיים רצופים במקלט שבשכונת תל גיבורים בחולון, הרב רוני עזרא שליט"א מי שארגן ופיקח על הלימוד, אומר לשקמה למהדרין חילקנו אלפי שקלים לתלמידים שהתמידו ולמדו במשך השבועיים האלה, פתיחת מסגרת בין הזמנים מונה כמה עשרות ילדים, שלומדים בחשק ורצינות רבה. אפשר לומר שמעבר לערך הגדול בלימוד התורה בזמן החופש, בין הזמנים הוא גם פיתרון אידיאלי להורים ולילדים, היום אין מה לעשות ברחובות. כאן לימדנו את הילדים כיצד לקשור רצועת תפילין, ולבסוף ערכנו מבחן נושא פרסים מלבד המלגות למצטיינים.

 

חדשות: ביוב לתעלות מי הגשמים

 בשבוע שעבר התפרצו במספר מוקדים ברחבי העיר חולון, מי ביוב לתעלות ניקוזי מי הגשמים. מי הביוב זרמו  החוצה אל הכביש והמדרכה כאשר המוקדים העיקרים רחוב הבנים והמעפילים. במשך למעלה מעשרים וארבע שעות זרמו מי הביוב וחדרו אל תוך תעלות הניקוז של מי הגשמיים, החשש בקרב האוכלוסייה, לזיהום מי השתייה, היות ותעלות מי הגשמים  מובלות לתהום. מתגובת תאגיד המים מי שיקמה למערכת העיתון אין חשש לזיהום מי התהום..כל הפרטים.

 

חדשות: מתרעננים בקדושה- נוער חולון

בשבוע שעבר, יום האחרון של 'בין הזמנים' , יצאו כ48 נערים מחולון, בארגונו של מועדון הנוער מקהלות, לטיול מרתק בצפון הארץ. בין המקומות בילו הנערים בכפר בלום, הנערים נהנו משלל אטרקציות שכללו קירות טיפוס ענקיים, אומגה ארוכת מימדים, וכמובן שייט מרתק בקיאקי 'כפר בלום'.  ולבסוף סעדו בסעודה גדולה, כיד המלך.  מועדון הנוער שע"י מתנ"ס מקהלות, לא חסך שלל של פינוקים הראויים לנערים ולבחורי הישיבות לפני שובם לספסלי בית המדרש והתלמוד תורה. מבחינת וקוויי ד' יחליפו כח.

לאחר הטיול התקשרו הורים רבים לרב עמוס מכלוף הי"ו ,המנהל את המועדון ומארגן הטיול, והודו לו מעומק ליבם על ההשקעה הרבה בנערים. הרב עמוס מכלוף הי"ו  מסכם כל מטרתנו הייתה לתת לנוער את המירב בצורה המותאמת למגזר החרדי, ולהתפרק בקדושה, וזאת בכדי שלא יחפשו וירעו בשדות זרים. זה המקום להודות ולהלל למתנ"ס מקהלות חולון, ולעומד בראש מר מוטי כהן  שסייע בלוגיסטיקה.

 

חדשות: משטרה הצבאית פשטה על אזרחי עובדי צה"ל

 לפני מספר שבועות פשטה המשטרה הצבאית על עובדי צה"ל המשמשים כמורים בבסיס צריפין, פלאפונים ומחשבים הוחרמו מהעובדים. העובדים מתלוננים כי ההנהלה מבצעת אחריהם מעקבים חודרניים ופוגעניים, מקליטה אותם ומנהלת תיקים אישיים כפולים לגביהם, מה שיוצר חששות לגבי ביטחונם התעסוקתי והרגשה של התעמרות כלפיהם, מדברי יו"ר ההסתדרות במרחב ראשון לציון, מר זורי מזרחי. המעניין שדו"צ מוסר כי מדובר בסכסוך פנימי בין העובדים, ומגלה על הדרך כי מתנהלת חקירת מצ"ח בגין הפרת אימונים..כל הפרטים.

 

חדשות: סגן רוה"ע אריה כהן נגד הנהלת 'מוניות העיר'

בעקבות הפרסומים אודות תחבורה ציבורית בשבת, אשר תופעל בעיצומה של שבת קודש ע"י חברת 'מוניות העיר', פנה הרב אריה כהן סגן ראש העיר להנהלת העירייה, וביקש לדחות את הצעתו של חבר המועצה עידן מזרחי שהעלה את הצעה הזו לסדר. הרב אריה כהן בישיבת הנהלת העירייה טען שאין סמכות לעירייה לדון בנושא, מאחר ומדובר בחברה פרטית וחברה פרטית לא צריכה את הסכמת העירייה, להפעיל תחבורה בשבת. בעקבות פנייתו ודרישתו של כהן, הנהלת העירייה החליטה פה אחד להסיר את ההצעה של עידן מזרחי מסדר היום, ולא תועלה הצעה זו לסדר היום.

 

חדשות: 12 שנות לימוד לחרדים

השר דרעי ביקש ממשרד החינוך לקיים יחד עם אנשי משרד הכלכלה את התנאים הדרושים לכך שתלמידי מערכת החינוך הטכנולוגי במשרד הכלכלה יזכו לאותם הכרות להם זכאים תלמידי משרד החינוך, כל הפרטים.

 

 

מדורים מהדרין

פינת מקאם : מקאם השבת עג'אם

פרשת השבוע שופטים. מקאם השבת עג'אם. הסיבה, כי מקאם זה לפי המסורת מסמל אירועי שמחה גדולה. וכיון שבפרשתנו מבוארים שתי אירועי שמחה, הראשון בו אנו מצווים על המלכת מלך, כמו שנאמר (יז טו), שום תשים עליך מלך. ושם (פסוק כ), ולמען יאריך ימים על ממלכתו הוא ובניו בקרב ישראל, וזה מהארועים השמחים בעם ישראל, לכן נקבע עג'אם. והשני, שמחת ארוס קודם שנעשה חתן, שאינו מחויב לצאת למלחמה, כמו שנאמר (כ ז), ומי האיש אשר ארס אשה ולא לקחה ילך וישוב לביתו. לכן נקבע עג'אם, המסמל את שמחת חתן וכלה.

פסוק לי:  מהלכות שמיטת כספים ופרוזבול

קרבה סוף שנת השמיטה, ישנם הרבה דינים והלכות בשמיטת כספים, המלווה והלווה ומה שבניהם. מאת הרב משה פרזיס הי"ו.

 

 

מוסיקה:

כוכבים באמצע היום, צבי וייס עם "בואי בשלום",מרדכי שפירא - 'וניקיתי',גם השבוע יש לנו מה להציע לקהל השומעים, מסתבר שחרדים נשמעים יתר טוב.

רפואה והלכה:

השבוע נלמד על "קדושת החיים מול איכות החיים" - מדור שאלות ותשובות בחיי היום יום מאת הרב יעקב וינר שליט"א.

שעשועון לילדים:

הסתיים החופש הגדול המכונה 'בין הזמנים'. השבוע בחוג החרדי חזרו ללימודים כבר בא' אלול, אבל את שעות הפנאי עדין ממשיכים לנצל עם חידודים ותשבצים וגם חידונים של ה'שקמה למהדרין' .

צוף התורה: שאלות  מחכימות

מדי שבוע הרב אברהם שיניין שליט"א בשאלות מחכימות על פרשת השבוע מיוחד לקוראי עיתון ה'שקמה למהדרין' והשבוע על החתם סופר.

פרסום מודעות | פלאיירים | הפצה | שילוט לעסק ולרכב | קטלוגים | עיצוב לוגו | מיתוג מוצרים | דיוור ישיר | אינסרטים | כרטיסי ביקור | ניירת משרדית | רול אפ | מדבקות | חוברות וספרים | עלונים וכרזות | הדפסת משי | הדפסות על מוצרים | תוויות וטיקטים | כתבות תדמית ועוד ...
ראשונים-גם-באונליין חולון ראשונים-גם-באונליין ראשון לציון ראשונים-גם-באונליין בת ים ראשונים-גם-באונליין אפליקציה