עיתון השקמהחזרה לאתר
ארכיון עיתוני המערכת > השקמה למהדרין >

השקמה למהדרין גיליון 1485 - 09.09.2015

דבר העורך : מאת הרב אלון חאמי שליט"א

מהפרשת השבוע נלמד  כוחה של מחילה

" ומל ד' אלוקיך – את לבבך ואת לבב זרעך לאהבה את ד' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך למען חייך "(ניצבים, ל-ו)  אמרו חז"ל רמז יש בפסוק ר"ת אלול.

ידוע שעברות שבין אדם לחברו אין יום הכפורים מכפר, ולכן באו ימי חודש אלול כדי לעורר את ליבותנו ולבקש מחילה איש מרעהו ואישה מרעותה. בפסוק הנ"ל אנו רואים את כריתת הברית "בלבבך ובלבב זרעך לאהבה ", והדברים צריכים ביאור, היה לכאורה די לפסוק לכתוב את לבב זרעך והיינו לומדים מכ"ש בלבבך. ממשנתו של הרב קוק זצ"ל נלמד כיצד החיבור בין אהבת איש את רעהו לבין אהבת ה', וגם חידוש גדול מסוף מסכת ברכות שמבטלים תורה בשביל לבקש מחילה.(עמוד 8)

 

חדשות: בראש השנה נשארים בחולון

"אתה נשאר בחולון אתה אומן", מדי שנה אלפים נוהרים לשדה התעופה בן גוריון  ויוצאים את הארץ אל אוקריינה, מה יש לחפש באוקריינה.. אם זה גם תחליף במקרה שיש  לך מקום באווירה מרוממת בחולון? תובנות של מוסדות 'עטרת חכמים' איכן כדי לעשות את החג ?! (עמוד 10)

חדשות: פרוז'קטור של תורה

הילולת הבן איש חי(רבנו יוסף חיים זצק"ל)  הביאה אליה את ביקורו של הגאון הגדול הרב מאיר מאזוז שליט"א , ראש ישיבת 'כיסא רחמים' הספרדית בני ברק, אל העיר בת-ים. וגם על הרב דוב ליאון שליט"א שהגיע מיוחד לעצרת שאורגנה לכבוד מיסד הציונות הדתית הרב אברהם קוק הכהן. מוסדות 'אורות התורה' מפתיעים כל פעם מחדש. חותמים את השנה עם גדולי הדור (עמוד 11)

 

חדשות: סיור מושלם

צמרת ש"ס בעיר תל אביב. מה חיפשו השר הרב משולם נהרי והרב ביטון מנכ"ל מעיין החינוך ופמלייתו במוסדות 'בני יוסף' בת"א. סגן ראש העיר הרב נתן אל נתן מספר ל'שקמה למהדרין' על הסיור ועל הביקור בביתו של הגאון הגדול הרב משה מאיה וגם על המבחן של מנכ"ל רשת החינוך שבחן את התלמידים (עמוד 12)

 

חדשות: סמינר חדש בחולון

באיחור של שלושים שנה זה בסוף קורה ובגדול. עיריית חולון פתחה סמינר לבנות בעיר בשם 'לוית חן' בראשותו של המרא דאתרא הרב אברהם יוסף שליט"א. כאשר מנצחת על ההקמה הרבנית רחל עטיה תליט"א, זהו יום גדול ופיתרון אדיר לתושבי העיר חולון. בשלב הראשוני תפתח כיתה אחת..כל הפרטים והעדכונים(עמוד 14)

 

 

חדשות: ברכה משולשת

"בסימן טוב ומזל טוב בן בא לנו" דניאל דניאלי בברית המילה של בנו בהשתתפות גדולי ישראל, המוהל הרב הגאון חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב ראובן נאלבז שליט"א והסנדק מרן  הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א. בין לבין ראיון מיוחד מדוע הקהל הדתי נמשך בשנים האחרונות לקנות אוכל מוכן לחגים(עמוד 16)

חדשות: מלכות בית דוד

הרב יצחק זילברשטיין שליט"א, רבה של רמת אלחנן ב"ב, וראש מוסדות 'בית דוד' חולון, נכנס השבוע לבחון את התלמידים..נו, אתם שואלים איך היה? (עמוד 18)

חדשות: קרינה לראש

הרב מאיר מאזוז שליט"א מזהיר מלהשתמש במכשיר המיקרוגל וגם מהטלפוניים הניידים, בביקור התנחומים למשפחת שעשוע וישי הי"ו  בחולון, חושף הרב, סיפור אישי על אובדן רעייתו הרבנית ע"ה, ומה זה קשור למקרוגל.(עמוד 20)

חדשות: הפקדתי שומרים

בקבוקי המיחזור מסתבר הם הכנסה טובה..לא לאלה "שאוספים" אלא לאלה "שקונים", ח"כ מזוז עושה סוף לתופעה ומבקש את התערבותו  המיידית של השר.(עמוד 22)

חדשות: דירות קטנות

רגע לפני שנכנסת השנה החדשה תשע"ו לתוקפה, וחג ראש השנה בפתח, לא יזיק לעשות שינויים קטנים ומשמעותיים בדירה הקטנה שלכם, עצות מחכימות ורעיונות מדהימות מבית היוצר (עמוד 26)

חדשות: אופנים וחיות הקודש

"אופנים חשמליות או מחשמלות" משטרת ישראל הגבירה לאחרונה את מערך האכיפה בעניין האופניים החשמליות, אך הרשויות לא נותנות פיתרונות, כיצד יתכן שיש שביל להולכי רגל ואילו שבילי אופניים אין. פנייתו של ח"כ מזוז לראשי הערים וגם למשטרת ישראל-עצרו!!(עמוד 28)

חדשות: עיצוב מרחבים

הודעת דוברות עיריית בת-ים לא איחרה לבוא, לאחר שבנות 'אולפנה צביה' קישטו את בית הספר בעיצוב קירות. פתיחת שנה בצורת שושנה (עמוד 29)

חדשות: צלם בהיכל

חבורה של צלמים החליטו הפעם להכניס לגלריה בעיר בת-ים,  סיפור על עולם בתי הכנסת מזיוית המצלמה- מיוחד לכבוד החגים.(עמוד 30)

חדשות: חשיבה חיובית

 הרב יעקב זרוק שליט"א, תושב העיר חולון, אומר סוף סוף לנדודים שלום,עתה מדובר בפתיחת מרכז חזנות ופיוט וגם סדנאות של 'חשיבה חיובית', המותאם כמובן לציבור החרדי בעיר חולון.(עמוד 32)

מדורים מהדרין

פינת מקאם:

הרב אליהו ממיה שליט"א, מקאמיסט ידוע ומפורסם, אשר ייתן לקוראים  כלים מיוחדים בעולם המקאם, שיעזרו  לחזנים ולשליחי הציבור לקראת הימים הנוראים.

פינת הלשון:

הרב ניצן ראובן שליט"א ראש קהילת 'שערי רצון' עם תובנות מיוחדות לכבוד היללות 'החפץ חיים' זיע"א. (עמוד 37)

פסוק לי:  

השבוע נלמד עוד מהלכות 'ראש השנה' עם הרב משה פרזיס שליט"א ראש כולל 'יביע אומר' חולון.(עמוד 36)

תורה והשקפה

שיחתו השבועית של הרב אליהו רבי שליט"א, ראש כולל 'עטרת כחמים'. השקפה עם הכנה לקראת יום הדין הגדול והנורא(עמוד 38-39)

כנישתא: 'חפץ חיים'

כתבה מיוחדת על חייו ופועלו של ראש כל בני הגולה רבנו ישראל מאיר הכהן מראדין זצק"ל, סיפור מופלא על אורחות חיו יביא לקורא לחזור כשבעים שנה אחורה, ולטעום מעט מזעיר מאורחותם של גדולי ומנהגי ישראל בדורות הקודמים.(עמודים,41-42)

חברותא: 'יושב על כיסא רחמים'

בארגון החסד 'יד שרה' חושבים תמיד קדימה, כיצד יגיעו בעלי מוגבלויות לבית הכנסת בעיר בחג? בעיית הנגישות צריכה לבוא על פתרונה, האם הכנו להם מקום מתאים לצריכה שלהם? אולי אנחנו זקוקים לכמה טיפים ועצות? לארגון 'יד שרה' יש גם פתרונות (עמוד 34)

 

מוסיקה:

ענני- מיוחד לחודש אלול. מדובר בשפה חדשה בשירה המודרנית של טובי הזמרים הצעירים(עמוד40)

 

פרסום מודעות | פלאיירים | הפצה | שילוט לעסק ולרכב | קטלוגים | עיצוב לוגו | מיתוג מוצרים | דיוור ישיר | אינסרטים | כרטיסי ביקור | ניירת משרדית | רול אפ | מדבקות | חוברות וספרים | עלונים וכרזות | הדפסת משי | הדפסות על מוצרים | תוויות וטיקטים | כתבות תדמית ועוד ...
ראשונים-גם-באונליין חולון ראשונים-גם-באונליין ראשון לציון ראשונים-גם-באונליין בת ים ראשונים-גם-באונליין אפליקציה